در هفته گذشته توجه تمام کسانی که با صنعت بسیار بزرگ و رو به رشد بازی های کامپیوتری سر و کار دارند به سمت مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ که در آخر هفته قرار است برگزار شود بوده است. مراسمی که به “بزرگترین شب در بازی های رایانه ای و مسابقات آن (esports)” معروف شده است. پس از بنیان گذاشته شدن این مراسم توسط Geoff Keighley در سال ۲۰۱۴، که به عنوان میزبان این مراسم نیز فعالیت می کند، این مراسم هر ساله به ستایش و تحسین دستاوردهای صنعت گیم در سال گذشته با اهدای جوایز پرداخته است.

نامزدهای هر کدام از جایزه های این مراسم با توجه به وب سایت این مراسم توسط هیات داوران بین المللی متشکل از اصحاب رسانه تاثیر گذار صنعت گیم که با توجه به سابقه آن ها در ارزیابی انتقادی بازی های کامپیوتری انتخاب شده اند، مشخص شده است. هیات تحریریه هر کدام از این رسانه ها از طریق یک رای گیری محرمانه ۵ بازی برتر انتخابی خود در هر کدام از بخش های مسابقه را انتخاب کرده اند و جایزه به نامزدی که بیشترین رای را بدست آورده باشد اهدا خواهد شد.

البته بازی برتر بر اساس یک نسبت ۹۰ به ۱۰ از رای های هیات داوران و رای هایی که مردم داده اند انتخاب خواهد شد. البته رای گیری طرفداران امسال بسیار راحت شده است، زیرا که شما علاوه بر وب سایت این مراسم می توانید از طریق انواع شبکه های اجتماعی در این رای گیری شرکت کنید.

این مراسم از ساعت ۵ بامداد روز جمعه به وقت تهران از طریق تعداد بسیار زیادی از شبکه های اجتماعی و پلتفرم های موبایلی قابل مشاهده به صورت زنده و مستقیم خواهد بود.

موفقیت پروژه های مستقل و محلی

 

یکی از خبرهای بسیار بزرگ مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ این است که بازی پلتفرمر مستقل Celeste به شکل حیرت انگیزی جزو نامزدهای بهترین بازی سال شده است. بازی Celeste، که یک بازی بسیار چالش بر انگیز و در عین حال عجیب و غریب می باشد که از کوهی از تله ها به عنوان استعاره ای برای مبارزه با مسائل بهداشت روانی استفاده می کند، همچنین به عنوان نامزد بهترین موسیقی متن، بهترین بازی مستقل، و همچنین جایزه “بازی تاثیر گذار” (Games for Impact) انتخاب شده است.

همچنین Lena Raine، آهنگ ساز آمریکایی که موسیقی متن بازی Celeste را ساخته است یکی از اشخاصی است که افتخار حضور در این مراسم را بدست آورده و در جریان اجرای مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ با گروه ارکستری که در این مراسم اجرا خواهد داشت همکاری خواهد کرد.

مراسم انتخاب بهترین بازی های سال 2018

 

عنوان های دیگری که در مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ به آن ها پرداخته خواهد شد نیز به شرح زیر می باشند:

  • بازی Destiny 2: Forsaken ساخته استودیو Bungie و Activision ( بهترین بازی در حال اجرا، بهترین بازی اکشن، بهترین بازی چند نفره (Multiplayer) )
  • بازی نینتندو Octopath Traveler ( بهترین کارگردانی هنری، بهترین موسیقی متن، بهترین بازی نقش آفرینی )
  • بازی نینتندو Mario Tennis Aces ( بهترین بازی ورزشی/رقابتی )
  • شرکت نینتندو با بازی های Labo ،Mario Tennis Aces و Super Mario Party در بخش بهترین بازی خانوادگی بیشتر با خودش به رقابت خواهد پرداخت.
  • بازی Into the Breach ساخته استودیو Subset ( بهترین بازی مستقل، بهترین بازی استراتژی )
  • بازی BattleTech ساخته استودیو  Harebrained Schemes’s (بهترین بازی استراتژی )
  • بازی Sea of Thieves ساخته Microsoft و Rare ( بهترین بازی چند نفره )
  • بازی Moss ساخته PolyArc ( بهترین بازی مستقل در بین اولین بازی های ساخته شده توسط یک استودیو، بهترین بازی VR/AR )

مراسم انتخاب بهترین بازی های سال 2018

 

بازی هایی که بیشترین نامزد در بخش های مختلف را بدست آورده اند بازی های God of War از شرکت Sony و بازی Red Dead Redemption 2 از شرکت Rockstar می باشند که هر کدام ۸ بار در بخش های مختلف نامزند شده اند. البته با توجه به موفقیت های اخیر بازی Red Dead Redemption 2 که در ماه اخیر تحسین همه را برانگیخته است، این بازی برنده بزرگ امشب خواهد بود. البته با توجه به اخباری که جدیدا در رابطه با این موضوع که ساخت این بازی فشار بسیار زیادی را به کارمندان این شرکت وارد کرده است، منتشر شده است، و همچنین واکنش های شدیدی که در برابر نقص های مختلف این بازی به صورت آهسته در حال بوجود آمدن است، این احتمال نیز وجود دارد که شاهد یک شگفتی باشیم و این بازی به عنوان برنده بزرگ امشب انتخاب نشود.

چه اخبار جدیدی را در رویداد روز جمعه شاهد خواهیم بود

شایعات بسیاری در رابطه با اینکه چه اخبار جدیدی قرار است از طریق مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ به اطلاع مخاطبان برسد در جریان است. چیزی که در این میان می شود قطعا به آن اطمینان داشت این موضوع است که Keighley شخصا اعلام کرده است که امسال برای اولین بار در این رویداد بزرگ ۱۰ بازی جدید معرفی خواهند شد که شامل به روز رسانی های جدید بازی هایی که در حال حاضر در جریان هستند نیز می شود.

همچنین مطمئنا اخبار جدیدی از استودیو Epic Games را شاهد خواهیم بود. این استودیو حتی در روز گذشته ویژگی جدیدی که قرار است به بازی Fortnite اضافه شود و Fortnite Creative نام دارد را نیز معرفی کرده است.

همچنین خبر بزرگ دیگری که در راه خواهد بود از سوی استودیو Ubisoft و بازی جدید Far Cry خواهد بود که حتی تیزر جدید آن نیز از سوی این شرکت ارائه شده است. البته در تاریخ بازی های سری Far Cry هیچ وقت شاهد نبوده ایم که این بازی ها ارتباط مستقیم با یکدیگر داشته و در دنیا مشترکی اتفاق بیافتند، ولی در رابطه با بازی جدید این سری این احتمال به شدت وجود دارد که این اتفاق افتاده و این بازی در همان دنیای بازی Far Cry 5 ادامه داشته باشد.

به احتمال بسیار زیاد خبری در رابطه با آینده بازی Dead by Deadlight را شاهد خواهیم بود، علاوه بر اینکه تاریخ رسمی عرضه بازی جدید Hideo Kojima، یعنی بازی Death Stranding که از عناوین انحصاری PS4 می باشد نیز اعلام خواهد شد. همچنین از حرف های Keighley متوجه این موضوع نیز می توان شد که اطلاعات جدید در رابطه با بازی جدید شرکت Sucker Punch یعنی بازی Ghost of Tsushima  و همچنین بازی The Last of Us: Part 2، ساخته شرکت Naughty Dog، نیز اعلام خواهد شد.

موضوع دیگری که بسیار مشهود است نیز این مساله است که استودیو بسیار محبوب Obsidian Entertainment که سازنده بازی های نقش آفرینی می باشد مدتی است که ثانیه شماری را در وب سایت خود با حمایت شرکت Spacer’s Choice قرار داده است که تمام شدن زمان آن با شروع مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ همزمان است. با توجه به این خبر که در ماه گذشته شرکت Microsoft این استودیو را خریداری کرده است، انتظار می رود که بازی جدید استودیو Obsidian Entertainment، هر چی که باشد، یک عنوان انحصاری برای پلتفرم های Xbox و Windows خواهد بود. شایعات بر اساس تحقیقات طرفداران استودیو اشاره به این موضوع دارد که قرار است یک بازی نقش آفرینی در یک فضای steampunk ( ژانری علمی تخیلی که در آن ماشین های بخار قدرت بیشتری از تکنولوژی های پیشرفته دارند. ) باشد و نام احتمالی آن نیز The Outer Worlds خواهد بود.

 

مراسم انتخاب بهترین بازی های سال 2018

 

شایعات جذاب دیگری که به گوش رسیده اند نیز شامل معرفی چهارمین بازی از سری Dragon Age، معرفی رسمی بازی Mortal Kombat 11 که طرفداران آن مدت زیادی است انتظار این بازی را می کشند و عدم حضور هیچ خبری از این بازی در تمام رویداد های سال جاری به شدت آشکار بوده است، معرفی رسمی بازی Alien: Blackout، اطلاعات جدید در رابطه با بازی Beyond Good & Evil از شرکت Ubisoft که مدت زیادی است ساخت آن به تاخیر افتاده است و همچنین بازگشت احتمالی بازی Splinter Cell، می باشد.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم کدام یک از این اخبار و شایعات در مراسم انتخاب بهترین بازی های سال ۲۰۱۸ به واقعیت تبدیل می شوند.

منبع: GeekWire

Author funzy
Published
Categories اخبار
Views 478
0

Comments

No Comments

دیدگاهتان را بنویسید

ورود به سایت

Username:

Password:


آخرین دیدگاه‌ها

سبد خرید

محصولات برتر

Dragon Age: Inquisition

۱۰۰,۰۰۰ تومان۱,۰۵۰,۰۰۰ تومان

Horizon Forbidden West

۲۰۰,۰۰۰ تومان۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles

۲۰۰,۰۰۰ تومان۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان

نماد اطمینان خرید