با محتوای آنلاین جدیدی که در راه است، بازی Red Dead Redemption 2 سطح جدیدی از میزان فروش را به نام خود ثبت کرده است:

تا این لحظه تعداد ۲۵ میلیون نسخه از عنوان Red Dead Redemption 2، بازی وسترن و جهان-باز (open-world) کمپانی Rockstar به بازار عرضه شده است. این خبر توسط کمپانی Take-Two Interactive، شرکت مادر تولید کننده بازی، در جریان ارئه یک گزارش درآمد اعلام شده است.

 رقم ۲۵ میلیون نسخه، تعداد نسخه‎های فروخته شده از این بازی را تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر) نشان می‎دهد. این تعداد فروش یک میلیون نسخه بیشتر از رقم اعلام شده در ماه می (فروش ۲۴ میلیون نسخه تا تاریخ ۳۱ آوریل) و دو میلیون نسخه بیشتر از رقم اعلام شده در ماه فوریه ۲۰۱۹ (فروش ۲۳ میلیون نسخه تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸) است.

از عنوان Red Dead Redemption 2 در زمان انتشارش در ماه اکتبر ۲۰۱۸، تعداد ۱۷ میلیون نسخه به فروش رسید. این اعداد و ارقام نشان دهنده‎ی تمام نسخه‎هایی است که به خورده فروشی‎ها عرضه شده و الزاما تمام این نسخه‎ها به مشتری فروخته نشده است. با این وجود، فروش داخلی این بازار، عموما نشانه‎ی خوبی از تعداد نسخه‎های فروخته شده به مردم است.

مود آنلاین Red Dead:

بازی Red Dead Redemption 2 همچنین از ریز-فروش‎های (microtransaction) داخل مود آنلاین خود با عنوان Red Dead Online کسب درآمد می‎کند. در جریان یک فراخوان برای اعلام درآمد، Strauss Zelnick مدیر عامل شرکت Take-Tow در این مورد گفته که از “حرکت مداوم” Red Dead Online هیجان زده است، اما به رقم دقیقی از میزان هزینه کرد بازیکن‎ها در مود آنلاین این بازی اشاره‎ای نکرده است. هرچه که باشد، به گفته Zelnick، انتظار می‎رود که Rockstar Online (بازی‎های آنلاین این استدیو) – شامل Red Dead Online و GTA Online – یک رکورد درآمدی جدید را در سال مالی جاری برای این شرکت رقم بزند.

بنابر اعلام Strauss Zelnick، مخاطبان Red Dead Online و GTA Online می‎توانند منتظر “حجم زیادی” محتوای جدید برای این دو عنوان در آینده باشند. برای هر دو بازی به صورت مداوم بسته‎های به روز رسانی شامل محتوای جدید، مودهای مولتی‎پلیر، آیتم‎ها و موارد بیشتر، ارائه می‎شود. اخیرا یک به روز رسانی جدید با عنوان “Diamond Casino” برای بازی GTA Online ارائه شده؛ این بسته بزرگترین روز و هفته را در تاریخ این بازی رقم زده است.

میزان فروش Grand Theft Auto V:

همچنین بر اساس این گزارشِ درآمد کمپانی Take-Tow، عنوان GTA V تا امروز بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است، علاوه بر این بنابر اعلام NPD (موسسه تحقیقات بازار) بازی GTA V در ۶ ماه گذشته، به مدت ۵ ماه در لیست ۱۰ بازی پرفروش آمریکا قرار گرفته است، این آمار مجموع فروش نسخه‎های دیجیتال و دیسک فیزیکی بازی را شامل می‎شود.

این شرکت همچنین در این گزارش میزان فروشِ مجموعه عنوان‎های بزرگ دیگر خود را به شرح زیر منتشر کرده است:

  • بازی NBA 2K19 – تا زمان انتشار گزارش مذکور، حدودا ۱۲ میلیون نسخه از این عنوان به فروش رسیده است؛ این میزان فروش در بین بازی‎های ورزش ۲K بی سابقه بوده است.
  • بازی Civilization VI – از این بازی بیش از ۵.۵ میلیون نسخه تا به امروز به فروش رسیده؛ این عنوان در بین بازی‎های مجموعه Civilization در کوتاه‎ترین زمان به این میزان فروش دست یافته است.
  • مجموعه سریالی The Borderlands – تعداد ۴۸ میلیون نسخه از این مجموعه تا به حال فروخته شده، سهم عنوان Borderlands 2 از این فروش به تنهایی ۲۲ میلیون نسخه بوده است.

منبع: وبسایت Gamespot

نویسنده محمودرضا
منتشر شده
دسته بندی ها اخبار
Views 54

نظرات

بدون نظر ها

گذاشتن یک پاسخ

ورود به سایت

نام کاربری:

کلمه عبور:


جستجوی بازی

Members

Instagram