جزئیات جدید درباره PS5، کنسول نسل آینده Sony، از زبان Jim Ryan رئیس PlayStation:

هرچه خبرهای بیشتری در مورد PlayStation 5 منتشر می‎شود، این کنسول نسل آینده Sony بیش از پیش جلب توجه می‎کند. در خبر جدیدی که در این‎باره منتشر شده، در مورد قابلیت تطبیق پذیری کنسول PS5 با کنسول PS4 صحبت شده است. کمپانی Sony برای پر کردن فاصله‎ی بین نسل حاضر (PS4) و نسل آینده (PS5) در نظر دارد با استفاده از قابلیت تطبیق پذیری معکوس، امکان بازی کردنِ عنوان‎های PlayStation 4 را به صورت هم‎زمان برای این دو کنسول فراهم کند.

در آخرین نشستِ سرمایه گذاران (که سرعت لود بسیار بالای PS5 نیز به نمایش گذاشته شد)کمپانی Sony، قابلیت تطبیق پذیری معکوس و قابلیت cross-platform multiplayer بین کنسول‎های PS4 و PS5، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست Jim Ryan مدیرعامل جدید Sony Interactive Entertainment گفت: « در عصر شبکه، قابلیت تطبیق پذیری معکوس به موضوعی بسیار قدرتمند تبدیل شده است. از آنجا که جامعه گیمرها به گونه‎ای ماهیت قبیله‎ای دارد، قابلیت تطبیق پذیری معکوس به ما این امکان را می‎دهد که با استفاده از ایجاد قابلیت بازی کردن عنوان‎های PS4 بر روی کنسول نسل بعدی برای مخاطب، مهاجرت جامعه گیمر از PS4 به PS5 را به راحتی محقق کنیم. بنابراین فکر می‎کنیم که این موضوع بسیار پر اهمیت است.»

قابلیت cross-platform multiplayer بین دو کنسول:

اما در مورد قابلیت cross-platform multiplayer بین PS4 و کنسول نسل بعد، John Kodera، معاون کمپانی Sony Interactive Entertainment میگوید: « با استفاده از قابلیت Cross-generation، جامعه گیمرها می‎توانند در کنار هم از بازی‎ها لذت ببرند.» با توجه به مبهم بودن این نقل قول، باید منتظر ماند و دید که این قابلیت در عمل چگونه است.

به طور قطع کمپانی Sony علاقه دارد که مخاطبان کنسول PS5 را بخرند؛ اما این‎طور به نظر می‎رسد که این کمپانی با احتیاط پیش می‎رود تا اطمینان حاصل کند که PlayStation 5 تنها یک کنسول بازی دیگر نباشد. کمپانی Sony قصد دارد که به مخاطبان این اطمینان را بدهد که می‎توانند همچنان بازی‎های PS4 خود را بر روی کنسول نسل بعد هم بازی کنند و همچنین همراه با دوستانشان، که هنوز کنسول خود را تغییر نداده‎اند، از بازی‎های multiplayer لذت ببرند.

جزئیات بیشتر:

از زمانی که Sony برای اولین بار اطلاعاتی در مورد کنسول نسل بعدی خود منتشر کرد، شایعات زیادی در این باره مطرح شده است. با این وجود هنوز خبری در مورد تاریخ عرضه‎ی PS5 به بازار اعلام نشده است؛ اما اگر گفته‎ی John Kodera، مدیر سابق SIE در سال ۲۰۱۸ که اعلام کرده بود ” سه سال با عرضه کنسول نسل بعد فاصله داریم” را درنظر بگیریم؛ باید تا سال ۲۰۲۱ برای عرضه‎ی PS5 منتظر بمانیم. تا کنون می‎دانیم که این کنسول دارای هارد درایو SSD است و PSVR را پشتیبانی می‎کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید: اولین مشخصات فنی PlayStation 5 اعلام شد؛ سازگاری با نسخه قبل، PSVR و امکانات دیگر.

 

همچنین در مورد قیمت کنسول نسل آینده PS5، معمار ارشد این کمپانی Mark Cerny، در گفتگو با وبسایت Wired، از عبارت “جذاب” (appealing) استفاده کرد است؛ او در این‎باره گفته است: « من بر این باور هستم که ما می‎توانیم این کنسول را با قیمت SPR (قیمت خرده فروشیِ پیشنهادی) به بازار عرضه کنیم و با توجه به امکانات پیشرفته‎ی این کنسول؛ قیمت پیشنهادی برای مصرف کننده جذاب خواهد بود.»

 

منبع: وبسایت GameSpot

نویسنده محمودرضا
منتشر شده
دسته بندی ها اخبار
Views 81

نظرات

بدون نظر ها

گذاشتن یک پاسخ

ورود به سایت

نام کاربری:

کلمه عبور:


Members

Instagram