عنوان‎های Abzu و The End Is Nigh، بازی‎های رایگان فروشگاه Epic برای هفته دوم سپتامبر را از دست ندهید:

فروشگاه آنلاین Epic همچنان به ارائه بازی‎های رایگان برای کاربران خود به صورت هفتگی ادامه می‎دهد. این فروشگاه دو بازی جذاب Abzu و The End Is Nigh را برای هفته دوم سپتامبر در نظر گرفته است. این دو عنوان به خوبی عنوان‎های Celeste و Inside که هفته پیش بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت، نیستند؛ اما قطعا ارزش آن را دارند که تا پایان هفته آن‎ها را بصورت رایگان از این فروشگاه دریافت کنید. تنها چیزی که برای استفاده از این بازی‎های رایگان هفتگی نیاز دارید، یک حساب رایگان Epic است. زمانی‎که بازی را به حساب خود اضافه کنید، بازی متعلق به شما است و می‎توانید آن را نگه دارید و نیازی به پرداخت هیچ هزینه‎ا‎ی نیست.

بازی Abzu:

عنوان Abzu، یک بازی ماجراجویی در زیر آب است که شما در نقش یک غواص، محیط زیست شاداب و سرزنده‎ی اقیانوس را جستجو می‎کنید. از صخره‎های مرجانی و جنگل‎های جلبک گرفته تا حفره‎های تاریک اعماق اقیانوس را بگردید و در مسیر خود با انواع مختلف جانوران و موجودات زنده‎ی زیر آب روبرو شوید. اعضای تیم سازنده این بازی را افرادی تشکیل می‎دهند که بازی Journey را ساخته‎اند و بازی Abzu نیز مانند Journey دیالوگ و داستان واضحی ندارد. این بازی در نقد و بررسی انجام شده توسط وبسایت Gamespot، نمره ۹ از ۱۰ را کسب کرده است.

منتقد بازی، Scott Butterworth درباره بازی Abzu می‎گوید: « امیدوارم دنیایی که پس از مرگ تجربه می‎کنم، نیمی از زیبایی دنیای بازی Abzu را داشته باشد. موسیقی‎های هیپنوتیزم کننده و جلوه‎های بصری که به سبک Wind Waker طراحی شده‎اند به گونه‎ای است که به بهترین شکل در حافظه ضبط می‎شود. با این وجود زیبایی این بازی از امتیاز تلخ و شیرینی که کسب کرده یا محیط زیست دعوت کننده‎ی زیر آب، بدست نیامده؛ بلکه از توانایی پایدارِ تزریق هیجانی کودکانه در تمامی لحظه‎هایش سرچشمه می‎گیرد. بازی Abzu ساکت و خیالی، آرامش بخش و روان‎پاک ساز، تکان دهنده و بی‎انتها است؛ عناصر ساده‎ی این بازی با ظرافتی به هم پیوند خورده‎اند و مجموعه‎ای بسیار غنی را تشکیل داده‎اند.»

در ادامه می‎توانید تریلر این بازی را تماشا کنید.

 

بازی The End Is Nigh:

عنوان رایگان دیگر این هفته The End Is Nigh است؛ یک بازی پلتفرمر آخرالزمانی که توسط سازندگان بازی‎های Super Meat Boy و The Binding of Isaac تولید شده است. در این بازی شما یک حباب سیاه به نام Ash را کنترل می‎کنید که یکی از بازماندگانِ تک و تنهای “پایان جهان” است. زمانیکه شما ۶۰۰ مرحله تک صفحه‎ای (single-screen) را پشت سر می‎گذارید، مجموعه‎ای کلکسیونی از غده‎ها (tumors) و کارتریج بازی (بله، درست متوجه شدید!) را جمع آوری می‎کنید. این بازی همچنین چندین پایان بندی و مراحل جایزه (bonus levels) برای کشف کردن دارد. در Steam و Metacritic نقدهای مثبتی در مورد بازی The End Is Nigh نوشته شده است. تریلر این بازی را می‎توانید در زیر مشاهده کنید.

دو عنوان Abzu و The End Is Nigh تا پنجشنبه ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) بر روی فروشگاه Epic در دسترس خواهند بود و پس از آن جای خود را به بازی Conarium خواهند داد.

 

منبع: وبسایت Gamespot

نویسنده محمودرضا
منتشر شده
دسته بندی ها اخبار
Views 99

نظرات

بدون نظر ها

گذاشتن یک پاسخ

ورود به سایت

نام کاربری:

کلمه عبور:


جستجوی بازی

Members

Instagram