کمپانی Sony به آرامی دیوارهای اطراف خود را حذف می‎کند:

با توجه به استفاده از قابلیت Crossplay در آزمایش اخیر بازی Modern Warfare، به نظر می‎رسد که این قابلیت به آرامی دارد به موضوعی عادی تبدیل می‎شود. کمپانی Sony، در سکوت خبری، قابلیت Crossplay برای کنسول PS4 را از نسخه بتا خارج کرده و استفاده یا عدم استفاده از این قابلیت را به عهده استدیوهای سازنده بازی گذاشته است. این یک تغییر چشمگیر از طرف کمپانی Sony است که پیش از این در مقابل استفاده از Crossplay، مقاومت می‎کرد؛ اما در حال حاضر که مرزبندی بین پلتفرم های بازی، به مرور در حال محو شدن است، این تغییر عقیده، ضروری به نظر می‎رسد.

مزیت‎های قابلیت Crossplay، فراتر از افرادی که بر روی پلتفرم PS4 بازی می‎کنند، گسترش خواهد یافت؛ این تغییر بصورت بالقوه، مسیر را برای عرضه بازی‎های بسیار بیشتری که این ویژگی را شامل می‎شوند، باز می‎کند. قابلیت Crossplay همچنین به بازی‎هایی با تعداد بازیکن آنلاینِ کم اجازه می‎دهد، تا کاربران آنلاین خود را بر روی پلتفرم های دیگر، با هم ترکیب کنند و مجموعه بازیکن‎های خود را به این شکل گسترش دهند.

ایجاد این قابلیت برای بازی‎هایی که در حال حاضر وجود دارند، کار سختی است، چراکه هر پلتفرم ساختار منحصر به خود را دارد و حتی ممکن است که نسخه‎ های متفاوتی بر روی پلتفرم های مختلف نصب شده باشد؛ اما با روند استاندارد سازی، بسیاری از این مشکلات برطرف خواهد شد.

آقای Jim Ryan، مدیر اجرایی Sony Interactive Entertainment در جریان مصاحبه ای با Wired اعلام کرد که قابلیت Crossplay و سرویس PS Now streaming، بخشی از استراتژی شرکت Sony برای نسل بعدی کنسول‎های این مجموعه است. او در این باره می‎گوید: «بدست آوردن عنوان کنسول بازی مستقل در آینده، پیروزی خوبی نخواهد بود؛ بنابراین فشار عمده انرژی مدیریتیِ من، بر پرهیز از اینگونه نارضایتی‎ها، متمرکز شده است.»

سرویس PS Now:

سرویس PS Now این امکان را به شما می‎دهد که حدود ۸۰۰ عنوان بازی را بر روی کنسول PS4 خود دانلود کنید؛ همچنین با استفاده از این سرویس شما می‎توانید این بازی‎ها را بر روی PC استریم کنید. مشابه تمام سرویس های استریم کردن بازی، این سرویس هم یک تجربه کامل و بدون نقص نیست و تا حد زیادی به کیفیت سرویس اینترنتِ کاربر بستگی دارد؛ اما با توجه به اینکه هزینه اشتراک این سرویس ۵۰ درصد کاهش یافته، بسیار وسوسه کننده به نظر می‎رسد.

کاربران کنسول PS4 شاید زیاد مشتاق به برداشته شدن این محدودیت ها نباشند، ولی از نظر ما افزوده شدن قابلیت هایی نظیر crossplay، جنبه منفی ندارد؛ البته اگر نارضایتی برخی از گیمرها، که به مزیت استفاده از موس و صفحه کلید توسط PC-گیمرها اعتراض دارند را درنظر نگیریم. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم این روند به چه سمتی پیش می‎رود!

 

منبع: وبسایت PCGamer

نویسنده محمودرضا
منتشر شده
دسته بندی ها اخبار
Views 13

نظرات

بدون نظر ها

گذاشتن یک پاسخ

ورود به سایت

نام کاربری:

کلمه عبور:


جستجوی بازی

Members

 • تصویر پروفایل Pedram_funzy
  فعال 1 ساعت, 54 دقیقه قبل
 • تصویر پروفایل funzy
  فعال 2 ساعت, 3 دقیقه قبل
 • تصویر پروفایل pedram
  فعال 2 ساعت, 40 دقیقه قبل
 • تصویر پروفایل محمودرضا
  فعال 1 روز, 1 ساعت قبل
 • تصویر پروفایل A.S.G.W
  فعال 5 روز, 6 ساعت قبل

Instagram