این هفته DLC رایگان فصل نهم Celeste منتشر می‎شود:

پس از یک انتظار نسبتا طولانی، تاریخ انتشار DLC رایگان فصل نهم بازی Celeste با عنوان Farewell مشخص شد. بسته افزودنی این بازی پلتفرمر سرسخت، در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) برای PlayStation 4 ،Xbox One ،Nintendo Switch و PC منتشر خواهد شد.( گرچه ممکن است که انتشار نسخه Xbox این بازی کمی تاخیر داشته باشد.)

در ابتدا سازنده بازی، Matt Thorson، در دسامبر ۲۰۱۸ درباره این DLC رایگان اطلاع رسانی کرده بود؛ در آن زمان Thorson اعلام کرده بود، که تیم سازنده بازی برنامه دارد تا مجموعه‎ای از “مراحل خیلی سخت” را با عنوان وداع (Farewell) برای اوایل سال ۲۰۱۹ منتشر کند. به وضوح این مراحل خیلی دیرتر از زمان مورد انتظار منتشر می‎شود، اما به هرحال این هفته به دست طرفداران این بازی خواهند رسید.

مشخصات فصل جدید:

فصل نهم: Farewell (وداع)، یک داستان جدید است که پس از وقایع داستان اصلی بازی اتفاق می‎افتد. این فصل جدید شامل بیش از ۱۰۰ مرحله جدید می‎شود که مجموع تعداد مراحل Celeste را به ۸۰۰ مرحله می‎رساند؛ چندین مکانیک جدید و آیتم‎هایی که می‎توانید کشف و با آن‎ها بازی کنید به این فصل از بازی افزوده شده است تا شما برای خداحافظی نهایی، دوباره با شخصیت دوست داشتنی این بازی ارتباط برقرار کنید. در فصل جدید، دیگر B-side و C-side وجود ندارد، اما این فصل شامل بیش از ۴۰ دقیقه موسیقی جدید از Lena Raine می‎شود. حالا که فصل ۹ به پایان رسیده است، نسخه فیزیکی بازی Celeste که خیلی‎ها انتظار انتشارش را می‎کشند، با فاصله کوتاهی وارد مرحله تولید خواهد شد.

اعلام تغییر نام کمپانی سازنده بازی:

سازنده بازی، Thorson در پست وبلاگی ای که از طریق آن انتشار فصل نهم Celeste را اعلام کرد، به این موضوع نیز اشاره کرده که استدیو Matt Makes Games Inc. دیگر با این نام فعالیت نخواهد کرد. Thorson درباره این موضوع توضیح می‎دهد: « من استدیو Matt Makes Games را زمانی شروع کردم که به تنهایی در زیرزمین خانه پدر و مادرم فعالیت می‎کردم و هیچ وقت تصور نمی‎کردم که با چنین تیم فوق‎العاده‎ای روی ساخت یک بازی در این ابعاد کار کنم. در پروسه تولید بازی TowerFall، همکارهای من نقش بزرگتر از حد انتظار من را ایفا کردند؛ و در زمان تولید بازی Celeste، دیگر عنوان Matt Makes Games برای تیم احمقانه بود.»

حالا تیم سازنده Celeste نام خود را به Extremely OK Games تغییر داده است و در دفتری در Vancouver دور هم جمع شده‎اند و به کار خود ادامه می‎دهند. این تیم اکنون بر روی بازی بعدی خود به نام رمزی EXOK1 کار می‎کند.

بخشی از نقد و بررسی بازی Celeste:

بازی Celeste در بخش نقد و بررسی وبسایت Gamespot نمره ۹ از ۱۰ را کسب کرده است. منتقد بازی Oscar Dayus، در باره این بازه چنین نوشته است: « این بازی یک گواهی برای داستان متقاعد کننده و طراحی مبتکرانه است؛ پس از اتمام بازی این حس به من دست داد که خودم سفر Madeline (شخصیت بازی) را تجربه کرده‎ام. تلاش او چیزی است که می‎شود با آن هم‎ ذات پنداری کرد، تماشا کردن دوران سختی او، دشوار است و تجربه لحظه‎های اوج او هیجان‎انگیز است. داستان او با ظرافت، روایت و با زیبایی به تصویر کشیده شده و با اطمینان به این بازی رضایت بخش و پرقدرت پیوند خورده است؛ این برای یک بازی با موضوع صعود از کوه بد نیست.»

 منبع: وبسایت Gamespot

نویسنده محمودرضا
منتشر شده
دسته بندی ها اخبار
Views 103

نظرات

بدون نظر ها

گذاشتن یک پاسخ

ورود به سایت

نام کاربری:

کلمه عبور:


جستجوی بازی

Members

Instagram